Tweets at Blagoevgrad, Blagoevgrad, Blagoevgrad around 30km

It searches the Pokestop Tweets of Twitter around Blagoevgrad, Blagoevgrad, Blagoevgrad 30km.


Search Results

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@Mitrova4 Он е се само не тоа🤨

2019-05-20 19:26

Булка крај Шините#БојкотирамСеверна OTrajkovska

Вистината е нема; Правдата е слепа; Глупоста е глува... Ќе се разбереме?

RT @hnlAzqcpUfxIG3o: @jorgachewsky Како и да е. Личното чувство за идентификација не е се уште забрането. Така да барањето да се одземе гр…

2019-05-20 19:24

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@jorgachewsky Како и да е. Личното чувство за идентификација не е се уште забрането. Така да барањето да се одземе…

2019-05-20 19:20

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@jorgachewsky Не . Државјанствата се државјанства они не се поврзани со години старост. А ако збориме за пасоши тие…

2019-05-20 19:15

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@sweety_eyes_ Мислам не мораше толку брутално да ме потсетиш 😂😂😂, можеше и одоколу 😔

2019-05-20 19:08

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@sweety_eyes_ Ти со мисла громови, ако излезеш Катаклизма. Ај сега мисли на нешто друго, зошто сум пешки и немам чадор 😩😩😩😩😩

2019-05-20 19:04

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@sweety_eyes_ Одма дома 😮😮😮

2019-05-20 18:58

Violeta VioletaIvanova5

💋🐱🐩🐾🌸🏝⛱🛣💑💘💕❣

I just go to see how you are :)

2019-05-20 18:28

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@crystalclear_4 Не е можно да се добива секоја битка. Битно стремежот кон подобри одлуки не ќе не направи подобри л…

2019-05-20 18:24

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@jorgachewsky 54.000 Бугарски државјанства не е претежно. Јас мислам на оние кои веќе 15 години како студенти или…

2019-05-20 18:22

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@crystalclear_4 Тука березервно се согласувам👌 🤗. Посебно доколку личноста е доволно јака да изгради брана од негат…

2019-05-20 18:18

Саш80 Sas809

Корисник на инсулин и субвенциониран земјоделец.

Partibrejkers - Hipnotisana gomila via @YouTube

2019-05-20 18:18

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@jorgachewsky 2/2 Не директно во државата. Но тоа е податок од Народна Банка за прилив на средства на банкарски см…

2019-05-20 18:16

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@jorgachewsky Мешањето е само во доменот на слобода на говор и мислење. Додека во делот на се што е формално правно…

2019-05-20 18:13

vladimir evrov evrov

IT, photography

Flying in the sky after spring storm is unbelievable. Watching the fast moving clouds and their shadows on the grou…

2019-05-20 18:10

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@vladokrstevski @jorgachewsky Апсолутно се согласувам доколку со тоа иде у памет и укинување на "правото" за поднес…

2019-05-20 18:06

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@jorgachewsky 2.
Трето работат во странство бидејќе не можат сите да имаат членски книшки на една од 3- те бироа…

2019-05-20 17:59

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@jorgachewsky Прво: За да забраниш такво нешто треба прво да одземиш државјанства по некој основ( незнам по кој еве…

2019-05-20 17:56

ً gbrllamig

NASUNOG 😂🤦🏻‍♀️

2019-05-20 17:46

ً gbrllamig

@JoshKoshhhh Liw liwa*

2019-05-20 17:44

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@crystalclear_4 Постојат две дефинирања. Едно надворешно кое зависи од Перцепцијата на околината кон нашите постапк…

2019-05-20 17:33

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@AnnabelLee1004 Na reciklaza, podobro.

2019-05-20 17:03

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@crystalclear_4 Хм🤔. А јас мислев дека тоа е Перцепцијата на последиците од донесените одлуки🤔

2019-05-20 16:52

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@eftelijanamajka @dekomisla Не

2019-05-20 16:05

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@DanielaVelkovsk Најдобро и на тебе👌

2019-05-20 14:56

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

Не си најголем полтрон ако аплаудираш додека шефот држи говор кој Ти си му го напишал, тоа стануваш од моментот к…

2019-05-20 14:55

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

#ДоброУтро и од Нас. Нека биде Среќа

2019-05-20 13:41

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜ファイト〜 #村だより

ウオオオオオオオオオオオ!!
元気100倍アンパンマン!!!!

2019-05-20 13:28

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜おはよう〜 #村だより

こんちには〜
お昼だよーん

ガチ勢の日!
何にガチ勢なんやろ、
なんもないかも 笑

何かを継続してできる人になりたいぜ〜
飽き性やし三日坊主やけんな〜笑

みちゅは凄いよ…偉すぎるッ!!

2019-05-20 13:27

J. Mark Leonard, PhD JMarkLeonard

I am an economist who studies business environmental behavior & entrepreneurs. "Another idiot with a PhD. Not ironic anymore." - some Twitteregg

@TheSimonEvans Yes, name them already. Mobs have never attacked innocent people. 🙄

2019-05-20 13:09

ً gbrllamig

Laba day today

2019-05-20 10:22

ً gbrllamig

Shems magpapasukan na di parin kami nagbabakasyon anu na fam HAHAHAHAHAHA

2019-05-20 09:56

ً gbrllamig

Oo na magrereview na 🤦🏻‍♀️

2019-05-20 08:38

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@malazatebe Не е возможно и к...р во г....з и душа во рај. А патем Европа има над 250.000.000 граѓани, а 200.000 ди…

2019-05-20 05:45

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

Наравоучение на денот: "Изгледа дека на Балканите времето се мери од Евровизија до Евровизија, а после Евровизија Потоп".

2019-05-20 05:33

Spiritual Pulsar #Бојкотира MkSemperFidelis

RT @hnlAzqcpUfxIG3o: @MkSemperFidelis Тоа се љуѓе за кои единствената смисла на постоење им е во омраза. Они мора да најдат секогаш вина во…

2019-05-20 05:20

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@MkSemperFidelis Тоа се љуѓе за кои единствената смисла на постоење им е во омраза. Они мора да најдат секогаш вина…

2019-05-20 05:18

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@DanielaVelkovsk Очи со бојана Мед🤔

2019-05-20 04:13

The Vinci Grdo_pajce

RT @hnlAzqcpUfxIG3o: Некогаш поради "Сатира" се губеше глава, а денес само време.

2019-05-20 03:30

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@ComplicatedSofi Еднаквоста секогаш била Утопија.Или Магичен збор за постигнување слепа лојалност.😔

2019-05-20 03:04

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

"Постела"-дел од човековиот патепис,благословено засолниште на осамените кои Сонот ги избава од дневното чмаење. Ту…

2019-05-20 02:50

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

Некогаш поради "Сатира" се губеше глава, а денес само време.

2019-05-20 02:22

Ajduchka Trava MarjancoG

@SmoothManMk Mомче со тие работи нема фалба.

2019-05-20 01:58

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜おやすみ〜 #村だより

おやすみちゅ

2019-05-20 01:17

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜ごほうび(^○^)〜 #村だより

なうそんぐのご褒美ありがとう!
しばらく会えそうにないし
みちゅのなうそんぐプレイリストききまくるね

2019-05-20 01:16

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜岡山二日目 昼・夜〜 #村だより

公演お疲れさま〜

舞台出る前にもう1回みたかったな〜。
街の灯りみたすぎてウズウズしてる( ´ ` )

舞台のお稽古頑張ってね〜

2019-05-20 01:15

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

Ако Вашата идеја, мислење, став не се општо прифатени, не паничите. Доволно е само да се преиспитате уште еднаш, пред да го обвините светот.

2019-05-20 00:24

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

Ако постоеше карма , ќе имаше ли помалку кретени?

2019-05-19 23:51

Сервантез hnlAzqcpUfxIG3o

Тотално небитно

@ViktorStevich @NATASA40847631 A sto Ima dijasporata so Severna Makedonija? Neli oni bei smeat da se mesaat vo Nash…

2019-05-19 23:37

Илия Стоилов ILIASTOILOV1

2019-05-19 23:32

przemek ptaszynski pptaszyn

W żadnym momencie nie złamałem prawa. Wszystkie moje działania zawsze mieściły się w ramach konstytucji.

@BacaPogorzelska złotokap - jest jednym z kilku najpospolitszych w Europie krzewów trujących

2019-05-19 19:23

Reevolucioner reevolucioner

Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие

@TamaraTodevska @dotblackend Коа концерт на Филип II? За #бојкотирање прашувам...

2019-05-19 18:48

Reevolucioner reevolucioner

Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие

Искалени на понижувања...
Кај да е ќе се приберат пред огледало...

2019-05-19 18:44

Reevolucioner reevolucioner

Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие

Криза за полче е

2019-05-19 18:41

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜夜配信〜 #村だより

夜配信ありがとね。
お疲れみちゅを眺めてたらほぼコメントできなかったぜ?
でも好きやな〜推しメンやな〜ってなったぜ

なんかたまーにそう思う日が来るんよね。

てなわけで、お疲れみたいなので早く寝るんよ。
おやすみちゅ!またあす!

2019-05-19 00:12

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜おやすみ〜 #村だより

むむむ。
君は笑顔の方が似合うよ(イケイケナイケボ)

2019-05-19 00:08

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜イケメンではなく〜 #村だより

最近生きてるを実感できてないです美月殿。
人生停滞期すぎて面白くないでござる。
助けてクレメンス

2019-05-19 00:07

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜風に吹かれたら〜 #村だより

さっきまでめちゃくちゃ可愛かったのに
もうイケメンになってやがる…

なんてお強いお顔なんや…

2019-05-19 00:05

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜だれかが絶対〜 #村だより
〜こちらを〜
〜みている〜3枚目のみちゅめちゃくちゃ可愛い!!
そしてみなさん良いおでこですな

2019-05-19 00:05

Harry HarryOsite

ng

haha yes nabawasan na yung mga films na hindi ko pinapanood dahil di ako natutuwa sa poster o title 😁😁 ganda pala t…

2019-05-18 23:39

Harry HarryOsite

ng

basta never again to grabfood bwiset

2019-05-18 22:23

ً gbrllamig

Napasarap kwentuhan 🤦🏻‍♀️ lagot pagkauwi hahaha

2019-05-18 22:21

randall ChocoMarctin

RT @gbrllamig: Parang ang saya mag roadtrip kasama churchmates? 🤔 ang saya magkaroon ng friends na ka-same ng paniniwala 🙌🏻 thank you Lord

2019-05-18 22:00

Berfin Şahin berfinsahin62

med student instagram:berfinsahin62 •antalya

I'm at Swing in Blagoevgrad, Blagoevgrad Province

2019-05-18 19:19

ً gbrllamig

Inaaway nyo si josh 😂😂😂

2019-05-18 18:50

Reevolucioner reevolucioner

Катализатор за успешна реакција на котелот наречен современие

После нарачката на Павле, ги снемало дел од линиите на автопатот Штип-Миладиновци и затоа се уште истиот не е пуште…

2019-05-18 17:53

J. Mark Leonard, PhD JMarkLeonard

I am an economist who studies business environmental behavior & entrepreneurs. "Another idiot with a PhD. Not ironic anymore." - some Twitteregg

@SMaurizi @alandete @aaronjmate @chrislhayes @wikileaks I know it’s not meant to, but the fact you knew the day bef…

2019-05-18 15:52

J. Mark Leonard, PhD JMarkLeonard

I am an economist who studies business environmental behavior & entrepreneurs. "Another idiot with a PhD. Not ironic anymore." - some Twitteregg

@ClioChris Here, the historians insist that only they can teach it.

2019-05-18 15:06

ً gbrllamig

Nahiwa ko nanaman sarili ko dahil sa manggang yan 🤦🏻‍♀️

2019-05-18 12:13

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜おはよう〜 #村だより

おはよ〜みちゅちゃん

いえーい!ことばの日!
語彙力!語彙力!頑張るぞい!!
(致命的な語彙力)(幼稚園児並み)

公演楽しんでね〜!
みちゅが歌う街の灯り…凄い好きだからまたみにいきたいけど、当分の…

2019-05-18 11:23

··[ˈhælsɪən▲]·· Joshyzb

#TeaLover, #Placebo, Licenciado en Derecho, Amante de los gatos, Clima frío, Tattoos, Inglés, Español, Spanglish y estadiante de Alemán.....

#Рила 🇧🇬
.
.
.
.
.
.
.
#Bulgaria #Rila #RilaMonastery #Mountains #Sky #Spring #Snow #Architecture #UNESCO #History…

2019-05-18 08:48

J. Mark Leonard, PhD JMarkLeonard

I am an economist who studies business environmental behavior & entrepreneurs. "Another idiot with a PhD. Not ironic anymore." - some Twitteregg

@jodiecongirl These are the kinds of things @lively rolls her eyes at me for. Thankfully, that’s all I get for this behavior.

2019-05-18 04:32

beesbg.com beesbg_com

Пройзводство на пчелни продукти!

2019-05-18 04:07

Zaustavimo TTIP ZaustavimoTTIP

Zaustavimo TTIP protivi se potpisivanju Transatlantskog trgovinskog i investicijskog partnerstva zbog katastrofalnih posljedica za stanovnike EU i SAD-a

RT @fidankabmg: Congratulations! A sign that the @EBRD does learn from mistakes and does listen to civil society

2019-05-18 03:28

Ivailo Babanov babanov

Favorited "Mr.K Impressive Sounds Radio Nova vol.587 part 1 (07.05.2019)" by Mr.K

2019-05-18 03:11

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

#村だより

あ、今日久々に配信みれた!!!って思ったら終わる寸前だったぜ〜
くぅ〜〜

ま、でもちょっとでもみれてよかった!!
またね!

2019-05-18 01:12

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜おやすみ〜 #村だより

なんか返信ちょっと雑になっちゃってゴメンね、、
いっつも寝る前に返そ〜って思っとるんじゃけど気づいたら寝落ちしちゃってる。笑

おやすみちゅ!またあす!
良い夢を!!

2019-05-18 01:07

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜タコス〜 #村だより

ブルムンやん!
チャラ!!笑

2019-05-18 01:04

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜推しタピ〜 #村だより

自分タピオカ飲むと腹壊すんじゃけどなんでなんかね?

しらん?了解ッ

2019-05-18 01:04

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜かわいい愛〜 #村だより

青い向日葵またみたいよ…!!
2周年コンサート最高でしたな…

2周年コンサートと放課後フェスは何回でも観たい…まじで楽しかったぜ…

2019-05-18 01:03

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜どっちがすき?〜 #村だより

どっちの今村も好きです!!!(そうじゃない)

(割とどっちの写真も好きです)

2019-05-18 01:01

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜全今村ファンの皆様へ〜 #村だより

おぉ、みちゅがいっぱい!!
全員好きぃ!!!

2019-05-18 00:59

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜最近のなうそんぐ〜 #村だより

みちゅのなうそんぐリストが潤う〜
うへへ

2019-05-18 00:58

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜今日も一日〜 #村だより

良い刺激だね!
絶対良い経験になると思うし頑張ってね!
悔いのないように!恥ずかしがらずに全力でね!

2019-05-18 00:57

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜いつかしてみたいけど勇気が出ないけどいつかする〜 #村だより

前髪流すのも出すのも僕は好きだし、似合ってると思うよ〜!
でもたまにやる分が丁度いいかも
レア村美月的なね!

多分おでこ出すん恥ずかしいんじゃろうけ、
公演とかが…

2019-05-18 00:55

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜この前買ったふく〜 #村だより

オーバーサイズ!!
良きです!!すごく良きです!!
似合ってるわよ!!

僕オーバーサイズしか着ないです!!
デブなので!!!!笑

2019-05-18 00:51

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜くくっていくぜ〜 #村だより

実は未だにポニテみちゅを生でみたことないかも。わからん。多分ない。と思う。
是非みたいです!!!下ろしとる方が好きやけど!!!!(ならええやんけ)

2019-05-18 00:49

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

〜なうそんぐ〜 #村だより

なうそんぐありがと!!
どんどんみちゅのなうそんぐリストが増えてって嬉しみだぜ!!

2019-05-18 00:47

:D muradayori22

気ままに #村だより #なうそんぐ

#村だより

ここ1週間忙しくて村だより返せてなかったから今から厳選して返しますね…

2019-05-18 00:38

fidanka fidankabmg

Policy Officer @ceebankwatch tweeting news on environment, climate and public banks impact, EBRD, EIB, SDGs, mining.

yes, indeed the truth is in the implementation :) and @ceebankwatch will keep on the good work monitoring #hydro in…

2019-05-17 22:30

Илия Стоилов ILIASTOILOV1

RT @ILIASTOILOV1:

2019-05-17 22:30

Joshua Victorio JoshKoshhhh

Life is not a series of chances, its a series of choices

RT @gbrllamig: Parang ang saya mag roadtrip kasama churchmates? 🤔 ang saya magkaroon ng friends na ka-same ng paniniwala 🙌🏻 thank you Lord

2019-05-17 22:17

ً gbrllamig

Shems ang saya kanina hays

2019-05-17 21:44

ً gbrllamig

Parang ang saya mag roadtrip kasama churchmates? 🤔 ang saya magkaroon ng friends na ka-same ng paniniwala 🙌🏻 thank you Lord

2019-05-17 21:43

Harry HarryOsite

ng

okay kahit gaano pa kapanget netflix movies kaya kong manood 24 hrs basta may ali wong!!! 😋😋

2019-05-17 21:12

Gabriel Schwaderer G_Schwaderer

Geschäftsführer EuroNatur Stiftung
Director EuroNatur Foundation

RT @fidankabmg: Congratulations! A sign that the @EBRD does learn from mistakes and does listen to civil society

2019-05-17 18:38

Bankwatch ceebankwatch

17 green groups from central and eastern Europe making int'l public finance #EIB #EBRD #AIIB #EUfunds work for people and the planet

RT @fidankabmg: Congratulations! A sign that the @EBRD does learn from mistakes and does listen to civil society

2019-05-17 17:35

Violeta VioletaIvanova5

💋🐱🐩🐾🌸🏝⛱🛣💑💘💕❣

#violets 💜 #violeta #violett

2019-05-17 17:00

fidanka fidankabmg

Policy Officer @ceebankwatch tweeting news on environment, climate and public banks impact, EBRD, EIB, SDGs, mining.

Congratulations! A sign that the @EBRD does learn from mistakes and does listen to civil society

2019-05-17 16:56

przemek ptaszynski pptaszyn

W żadnym momencie nie złamałem prawa. Wszystkie moje działania zawsze mieściły się w ramach konstytucji.

@TomekSurdel @jorgerpsuv @jguaido Swoją drogą Iván Stalin González Montaño nieźle się nazywa

2019-05-17 07:03